Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kulturní vlak přijel do Berlína na pozvání německého prezidenta

Kulturní vlak přijel do Berlína na pozvání německého prezidenta

20.10.2023

Stovky cestujících vyrazily v sobotu 9. září ráno speciálně vypraveným vlakem Českých drah z hlavního nádraží v Praze do německé metropole, kam je na Bürgerfest pozval prezident Frank-Walter Steinmeier v rámci 25. narozenin Česko-německého fondu budoucnosti.

Kulturní vlak přijel do Berlína na pozvání německého prezidenta

A nebyl to ledajaký vlak, celou cestu se na jeho palubě odehrávala řada mezinárodních kulturních vystoupení, jízdu svým čtením a postřehy z kolejí rámoval oblíbený spisovatel Jaroslav Rudiš. Vagony speciálního vlaku, v jehož čele stanula moderní lokomotiva Vec­tron, totiž slouží jako umělecká pódia s literárními, hudebními a divadelními vystoupeními. Program pokračoval i v Berlíně po cestě z nádraží podél Sprévy k nedalekému zámku Bellevue, kde se Bürgerfest konal. Po jeho skončení se pak návštěvníci týmž vlakem vrátili zpět do Prahy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika