Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Tradiční historický vlak Králický Sněžník, který České dráhy provozují v Pardubickém kraji již třetí sezonu, se vydává během léta na tradiční cestu z České Třebové přes Letohrad a Lichkov do Hanušovic.

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

V deštivou sobotu 19. srpna se ve vlakové soupravě, složené z vozů řad A, B a BDs, sešli mimo příznivců železniční nostalgie také nadšenci do vojenské historie, kteří směřovali na dvacátý ročník vzpomínkové akce s bojovými ukázkami „Cihelna 2017“. Partnerem této významné a hojně navštěvované kulturní události je i národní dopravce, jenž zabezpečuje dopravu návštěvníků do zastávky Prostřední Lipka. Ta bezprostředně sousedí s dějištěm této akce. Vlaky Králický Sněžník jsou zároveň i lákadlem pro turisty a návštěvníky Pardubického kraje, který nostalgické spoje finančně podporuje. Vlaky jsou variabilně vedeny třemi historickými stroji. Jsou to nejen parní lokomotivy Velký bejček 423.009 či Ušatá 464.008, ale i motorový vůz Krokodýl M286.001 z Depa historických vozidel ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika