Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Tradiční historický vlak Králický Sněžník, který České dráhy provozují v Pardubickém kraji již třetí sezonu, se vydává během léta na tradiční cestu z České Třebové přes Letohrad a Lichkov do Hanušovic.

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

V deštivou sobotu 19. srpna se ve vlakové soupravě, složené z vozů řad A, B a BDs, sešli mimo příznivců železniční nostalgie také nadšenci do vojenské historie, kteří směřovali na dvacátý ročník vzpomínkové akce s bojovými ukázkami „Cihelna 2017“. Partnerem této významné a hojně navštěvované kulturní události je i národní dopravce, jenž zabezpečuje dopravu návštěvníků do zastávky Prostřední Lipka. Ta bezprostředně sousedí s dějištěm této akce. Vlaky Králický Sněžník jsou zároveň i lákadlem pro turisty a návštěvníky Pardubického kraje, který nostalgické spoje finančně podporuje. Vlaky jsou variabilně vedeny třemi historickými stroji. Jsou to nejen parní lokomotivy Velký bejček 423.009 či Ušatá 464.008, ale i motorový vůz Krokodýl M286.001 z Depa historických vozidel ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika