Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

3.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

K již 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vyšla v nedávné době kniha s názvem Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích. Na začátku srpna byla slavnostně pokřtěna v Městském muzeu a galerii ve Svitavách.

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Křtu díla, které sponzoroval jak Pardubický, tak i Jihomoravský kraj, se zúčastnili kromě řady slavnostních hostů z Českých drah a dalších institucí především hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák a většina autorů knihy. Vedoucí kolektivu tvůrců Karel Černý vyjádřil uspokojení nad tím, že se podařilo dohledat velké množství fotografií z archivních i soukromých sbírek, z nichž mnohé byly zveřejněny poprvé. Historii trati přibližuje i výstava, instalovaná v celém prvním patře svitavského muzea, kde najdeme fotografie a texty, které jsou doplněny řadou trojrozměrných předmětů, cedulí, dokumentů a modelů parních lokomotiv.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika