Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

3.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

K již 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vyšla v nedávné době kniha s názvem Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích. Na začátku srpna byla slavnostně pokřtěna v Městském muzeu a galerii ve Svitavách.

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Křtu díla, které sponzoroval jak Pardubický, tak i Jihomoravský kraj, se zúčastnili kromě řady slavnostních hostů z Českých drah a dalších institucí především hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák a většina autorů knihy. Vedoucí kolektivu tvůrců Karel Černý vyjádřil uspokojení nad tím, že se podařilo dohledat velké množství fotografií z archivních i soukromých sbírek, z nichž mnohé byly zveřejněny poprvé. Historii trati přibližuje i výstava, instalovaná v celém prvním patře svitavského muzea, kde najdeme fotografie a texty, které jsou doplněny řadou trojrozměrných předmětů, cedulí, dokumentů a modelů parních lokomotiv.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika