Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Klub dopravní historie oslavil 20. výročí

Klub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023

Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých drah na pražském hlavním nádraží. Dorazili zástupci ČD, organizace ROPID či Magistrátu hl. m. Prahy.

Klub dopravní historie oslavil 20. výročí

A 22. dubna 2023 se pak všichni zájemci z klubu sešli na jízdě zvláštního historického vlaku, aby výročí KDH ještě jednou oslavili. KDH sdružuje ve svých řadách děti a mládež se zájmem o různé formy dopravy, a to jak současné, tak i o její historii. Klub vyvíjí činnost při pravidelných schůzkách, exkurzích na dopravně zajímavá pracoviště (ČD, SŽ, dopravní podniky), a to jak v ČR, tak i v zahraničí. Součástí jeho činnosti jsou i dopravně zaměřené výlety a výuka na PC – simulace provozu. Sbírá a sdílí nejčerstvější informace z provozu různých zajímavých vozidel či akcí. KDH zároveň pomáhá mládeži při volbě povolání a tím přispívá i k získávání nových zaměstnanců ČD. Úzce spolupracuje především s Odborem oblastního centra obchodu Střed.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika