Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Klatovské středisko vlakových čet sídlí v novém

Klatovské středisko vlakových čet sídlí v novém

23.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Středisko vlakových čet Regionálního pracoviště Zákaznického personálu České Budějovice v Klatovech, které donedávna sídlilo v hlavní nádražní budově, se přesunulo do nově zrekonstruovaných prostor nedaleké nákladní pokladny a učebny DVI.

Klatovské středisko vlakových čet sídlí v novém

Podmínky pro odpočinek členů vlakového doprovodu nebyly ve výpravní budově ideální. „Měli jsme pouze dvě nocležny o čtyřech lůžkách a společné sociální zázemí, které bylo nevyhovující a staré,“ vysvětluje Jaromír Půta, manažer RP ZAP České Budějovice důvod, proč se České dráhy rozhodly hledat náhradní prostory. „Našli jsme vhodnou budovu blízko nádraží, která je v majetku ČD. Regionální správa majetku ČD se u objektu rozhodla pro celkovou rekonstrukci elektroinstalace, topení a sociálního zázemí. Na rekonstrukci má velký podíl RSM Praha v čele s ředitelem Sedláčkem, který se svým týmem zajišťoval a konzultoval naše požadavky,“ doplnil Půta.

Jako doma

Podle Jany Vladykové, dozorčí osobní přepravy v Klatovech, si zaměstnanci výrazně polepšili, neboť původní prostory byly naprosto nevyhovující. „Byly nedostatečné co do velikosti i co do uspořádání – nemohly zde být oddělené šatny ani sociální zařízení a zázemí,“ doplnil Půta s tím, že nově vybavená je i kuchyňka. Nabídne kávovar, sodobar, mikrovlnnou troubu anebo varné desky.

Středisko je vybavené pěti dvoulůžkovými pokoji, oddělenými šatnami a moderním sociálním zázemím. „Máme tady vybudovanou i odpočinkovou místnost, kde mohou zaměstnanci relaxovat,“ dodala Jana Vladyková. Zaměstnanci už mají v novém Středisku vlakových čet (SVČ) přestěhovány všechny věci, které ke své práci potřebují.

SVČ v Klatovech využívá 40 zaměstnanců, kromě nich sem dojíždí i patnáct kolegů ze střediska v Domažlicích. „Přespávají zde však i někteří naši lidé, neboť ne všichni jsou místní. Spí zde před směnou nebo po směně. Někteří dojíždějí i z Plzně,“ doplnila Vladyková.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika