Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

1.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Kinematovlak, který je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Fest, zahájil pouť slavnostně 18. května a poněkud netradičně ve stanici Zlín střed. V minulých ročnících naopak cestu ve Zlíně končil.

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kino na kolejích plné festivalových filmů pro děti, ale i vagon nazvaný jako Vláček hráček a vůz s výstavou o historii železnice jedou letos již potřinácté. Ze Zlína se souprava vydala ještě do dalších jedenácti českých a moravských měst a své putování zakončí 6. června v Mladé Boleslavi. Novinkou letošního Kinematovlaku je animovaný film o maskotovi Českých drah slonovi Elfíkovi, který nenásilnou formou děti poučí, jak se mají chovat ve vlaku a třeba i na nádražích. Tradičním dopravcem zůstává, podobně jako v minulých ročnících, dceřiná společnost ČD Cargo, která dětskou soupravu převáží svými hnacími vozidly.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika