Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

1.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Kinematovlak, který je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Fest, zahájil pouť slavnostně 18. května a poněkud netradičně ve stanici Zlín střed. V minulých ročnících naopak cestu ve Zlíně končil.

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kino na kolejích plné festivalových filmů pro děti, ale i vagon nazvaný jako Vláček hráček a vůz s výstavou o historii železnice jedou letos již potřinácté. Ze Zlína se souprava vydala ještě do dalších jedenácti českých a moravských měst a své putování zakončí 6. června v Mladé Boleslavi. Novinkou letošního Kinematovlaku je animovaný film o maskotovi Českých drah slonovi Elfíkovi, který nenásilnou formou děti poučí, jak se mají chovat ve vlaku a třeba i na nádražích. Tradičním dopravcem zůstává, podobně jako v minulých ročnících, dceřiná společnost ČD Cargo, která dětskou soupravu převáží svými hnacími vozidly.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika