Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

3.6.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Populární Kinematovlak, který je společnou akcí Zlín Film Festivalu a Českých drah, letos vyjel už po šestnácté na svoji tradiční pouť po nejen českých a moravských městech. Od 14. až do 30. května byly v oblíbeném „kině na kolejích“ promítány oblíbené dětské pohádky například o Krtečkovi, Pejskovi a kočičce nebo Maxipsovi Fíkovi hned na dvanácti nádražích.

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Po prvních dvou dnech v Mikulově se vlak vydal západním směrem do Znojma, a hned poté dokonce až do sousedního Dolního Rakouska, do pohraničního města Retz. Odtud Kinematovlak vyrazil do Čech – konkrétně Kolína, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Nymburku a Brandýsa nad Labem, odkud se vrátil zpět na Moravu, kde zastavil v Olomouci, Přerově, Kroměříži. Dlouhou cestu ukončil pohádkový vlak 30. května ve Zlíně v době konání filmového festivalu. Kromě hlavní součásti vlaku, tedy vozu upraveného do podoby kinosálu, nechyběla ani herna zvaná Vláček Hráček či vagon, ve kterém se ve zkratce představuje historie železnice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika