Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

3.6.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Populární Kinematovlak, který je společnou akcí Zlín Film Festivalu a Českých drah, letos vyjel už po šestnácté na svoji tradiční pouť po nejen českých a moravských městech. Od 14. až do 30. května byly v oblíbeném „kině na kolejích“ promítány oblíbené dětské pohádky například o Krtečkovi, Pejskovi a kočičce nebo Maxipsovi Fíkovi hned na dvanácti nádražích.

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Po prvních dvou dnech v Mikulově se vlak vydal západním směrem do Znojma, a hned poté dokonce až do sousedního Dolního Rakouska, do pohraničního města Retz. Odtud Kinematovlak vyrazil do Čech – konkrétně Kolína, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Nymburku a Brandýsa nad Labem, odkud se vrátil zpět na Moravu, kde zastavil v Olomouci, Přerově, Kroměříži. Dlouhou cestu ukončil pohádkový vlak 30. května ve Zlíně v době konání filmového festivalu. Kromě hlavní součásti vlaku, tedy vozu upraveného do podoby kinosálu, nechyběla ani herna zvaná Vláček Hráček či vagon, ve kterém se ve zkratce představuje historie železnice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika