Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

29.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Mnohonásobnému Zlatému slavíkovi se zřejmě zalíbilo účinkování v reklamě. Po hlavní roli ve spotu na ledový čaj z roku 2011 se nyní Karel Gott objevil i ve videu rakouského státního dopravce ÖBB. Zpěvák v klipu propaguje akci na jízdenky z Vídně do Prahy. Dráhy zároveň lákají cestující na setkání ve zlatém městě se „zlatým hlasem z Prahy“, jak Gottovi přezdívají.

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Video rakouských drah ÖBB začíná scénou dvou mužů, kteří cestují v moderním vlaku railjet. Přitom si zpívají vlastní verzi písně Karla Gott ze 70. let nazvanou Einmal um die ganze Welt. Pak vystoupí v Praze na hlavním nádraží – a světe, div se, na nástupiště se objeví skutečný a živý zpěvák.

V tu chvíli propadnou nefalšovanému nadšení. Jeden z nich v údivu vykřikne „Ó, Gott“, což v češtině znamená „Ó, bože“. Na to slavík zareaguje, že postačí, když mu budou klidně říkat jen Karel. Na Facebooku Rakouských spolkových drah video doprovází text, kde jeho autoři Prahu popisují jako domovské město Karla Gotta.

Jízdenka z vídeňského hlavního nádraží na pražské přijde na 19 eur, to je podle současného kurzu přibližně 530 korun. Podobnou cenu nabízejí na stejné trati i České dráhy, jež rakouské soupravy railjet provozují právě s ÖBB.

V případě Gotta nejde o první účast v reklamě, byť ji dlouho odmítal. V roce 2011 se objevil ve spotech na ledový čaj a na Nový rok v televizi jako psychotronik posílal divákům pozitivní energii.

Video s reklamou najdete zde


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika