Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

29.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Mnohonásobnému Zlatému slavíkovi se zřejmě zalíbilo účinkování v reklamě. Po hlavní roli ve spotu na ledový čaj z roku 2011 se nyní Karel Gott objevil i ve videu rakouského státního dopravce ÖBB. Zpěvák v klipu propaguje akci na jízdenky z Vídně do Prahy. Dráhy zároveň lákají cestující na setkání ve zlatém městě se „zlatým hlasem z Prahy“, jak Gottovi přezdívají.

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Video rakouských drah ÖBB začíná scénou dvou mužů, kteří cestují v moderním vlaku railjet. Přitom si zpívají vlastní verzi písně Karla Gott ze 70. let nazvanou Einmal um die ganze Welt. Pak vystoupí v Praze na hlavním nádraží – a světe, div se, na nástupiště se objeví skutečný a živý zpěvák.

V tu chvíli propadnou nefalšovanému nadšení. Jeden z nich v údivu vykřikne „Ó, Gott“, což v češtině znamená „Ó, bože“. Na to slavík zareaguje, že postačí, když mu budou klidně říkat jen Karel. Na Facebooku Rakouských spolkových drah video doprovází text, kde jeho autoři Prahu popisují jako domovské město Karla Gotta.

Jízdenka z vídeňského hlavního nádraží na pražské přijde na 19 eur, to je podle současného kurzu přibližně 530 korun. Podobnou cenu nabízejí na stejné trati i České dráhy, jež rakouské soupravy railjet provozují právě s ÖBB.

V případě Gotta nejde o první účast v reklamě, byť ji dlouho odmítal. V roce 2011 se objevil ve spotech na ledový čaj a na Nový rok v televizi jako psychotronik posílal divákům pozitivní energii.

Video s reklamou najdete zde


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika