Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

29.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Mnohonásobnému Zlatému slavíkovi se zřejmě zalíbilo účinkování v reklamě. Po hlavní roli ve spotu na ledový čaj z roku 2011 se nyní Karel Gott objevil i ve videu rakouského státního dopravce ÖBB. Zpěvák v klipu propaguje akci na jízdenky z Vídně do Prahy. Dráhy zároveň lákají cestující na setkání ve zlatém městě se „zlatým hlasem z Prahy“, jak Gottovi přezdívají.

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Video rakouských drah ÖBB začíná scénou dvou mužů, kteří cestují v moderním vlaku railjet. Přitom si zpívají vlastní verzi písně Karla Gott ze 70. let nazvanou Einmal um die ganze Welt. Pak vystoupí v Praze na hlavním nádraží – a světe, div se, na nástupiště se objeví skutečný a živý zpěvák.

V tu chvíli propadnou nefalšovanému nadšení. Jeden z nich v údivu vykřikne „Ó, Gott“, což v češtině znamená „Ó, bože“. Na to slavík zareaguje, že postačí, když mu budou klidně říkat jen Karel. Na Facebooku Rakouských spolkových drah video doprovází text, kde jeho autoři Prahu popisují jako domovské město Karla Gotta.

Jízdenka z vídeňského hlavního nádraží na pražské přijde na 19 eur, to je podle současného kurzu přibližně 530 korun. Podobnou cenu nabízejí na stejné trati i České dráhy, jež rakouské soupravy railjet provozují právě s ÖBB.

V případě Gotta nejde o první účast v reklamě, byť ji dlouho odmítal. V roce 2011 se objevil ve spotech na ledový čaj a na Nový rok v televizi jako psychotronik posílal divákům pozitivní energii.

Video s reklamou najdete zde


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Na koleje vyjel čtvrtý StadlerVýsledky hospodaření ovlivnila pandemie

29.10.2020 - Hospodaření Skupiny České dráhy letos negativně ovlivnila pandemie koronaviru. Po zavedení opatření proti šíření nemoci se snížila mobilita obyvatel i přeprava zboží po železnici. Skupina ČD tak podle Mezinárodních standardů… »

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika