Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

2.7.2022

Po tříměsíční výluce na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se na trať začátkem prázdnin znovu vrací vlaky. Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad Lužnicí – České Budějovice – Linec / České Velenice bylo stanoveno na pátek 1. července od ranního výjezdu vlaků.

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy však pojedou po celé prázdniny ještě podle výlukových jízdních řádů a z Prahy budou odjíždět o 15 minut dřív, tedy ve 49. minutě předchozí hodiny. Omezení zde však zcela ještě nekončí. Kvůli pokračujícím stavebním pracím na IV. koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora budou ještě během července osobní vlaky regionální dopravy mezi Táborem a Benešovem nahrazeny autobusy. Výluka začala 2. dubna, a to z důvodu dokončení zcela nového úseku trati Sudoměřice – Votice a jeho napojení prostřednictvím přesmyku do nové stopy. Zatím vlaky pojedou v omezeném režimu sníženou rychlostí. Úplný dvoukolejný provoz v celém úseku začne letos 1. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika