Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

2.7.2022

Po tříměsíční výluce na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se na trať začátkem prázdnin znovu vrací vlaky. Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad Lužnicí – České Budějovice – Linec / České Velenice bylo stanoveno na pátek 1. července od ranního výjezdu vlaků.

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy však pojedou po celé prázdniny ještě podle výlukových jízdních řádů a z Prahy budou odjíždět o 15 minut dřív, tedy ve 49. minutě předchozí hodiny. Omezení zde však zcela ještě nekončí. Kvůli pokračujícím stavebním pracím na IV. koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora budou ještě během července osobní vlaky regionální dopravy mezi Táborem a Benešovem nahrazeny autobusy. Výluka začala 2. dubna, a to z důvodu dokončení zcela nového úseku trati Sudoměřice – Votice a jeho napojení prostřednictvím přesmyku do nové stopy. Zatím vlaky pojedou v omezeném režimu sníženou rychlostí. Úplný dvoukolejný provoz v celém úseku začne letos 1. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké TatryDo ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

11.8.2022 - Do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o víkendu 16. a 17. července dorazily malé i velké exempláře nákladních a osobních automobilů, které kopřivnická firma za svou bohatou historii vyrobila. »

Naše nejstrmější železnice oslavila kulatých 120 letNaše nejstrmější železnice oslavila kulatých 120 let

10.8.2022 - Přesně před 120 lety začal provoz na trati z Tanvaldu do tehdejšího Hirschbergu, dnes Sklářské Poruby v Polsku. Trať vznikla především pro přepravu slezského uhlí do průmyslového Liberecka. »

Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové opět jezdí elektrické vlakyMezi Pardubicemi a Hradcem Králové opět jezdí elektrické vlaky

9.8.2022 - Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se 15. 7. vrátily elektrické vlaky. V rámci modernizace úseku Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová skončila v tomto úseku téměř čtyřměsíční výluka, na celé trati tak byl obnoven… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika