Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednotky RegioFox vyrazí do terénu v srpnu

Jednotky RegioFox vyrazí do terénu v srpnu

9.8.2023

V areálu Zkušebního centra VUZ byly zástupcům Českých drah, Středočeského kraje a Pražské integrované dopravy prezentovány první vyrobené jednotky RegioFox řady 847 v jednotném nátěru PID, které zde podstupují finální fázi zkoušek.

Lišky vyrazí do terénu v srpnu

Již zkraje srpna by se šest těchto moderních dvoudílných jednotek polského výrobce Pesa (jeden ve standardním nátěru ČD a pět v nátěru PID) mělo přesunout do Rakovníka, kde budou dislokovány pro první zkušební jízdy s cestujícími. Jako první, a to ještě během prázdnin, poznají novou generaci motorových vozů z Bydhoště cestující a vlakový personál na linkách z Rakovníka do Berouna, z Berouna přes Rudnou do Prahy a okrajově též z Berouna do Lochovic. Pokud vše půjde dle plánů, měla by první jednotka najet kýžený počet zkušebních kilometrů do konce října. Během zkoušek pak kontinuálně pokračuje výroba dalších jednotek řady 847. Nyní jich má výrobce hotových 20, do konce letošního roku pak plánuje dodělat 33 RegioFoxů. České dráhy zatím celkem objednaly 76 RegioFoxů, rámcová dohoda je ovšem podepsaná až na 160 kusů. Zlepší cestovní komfort na neelektrifikovaných tratích vedle Středočeského kraje a Prahy též v Plzeňském, Jihočeském, Královéhradeckém, Pardubickém kraji a na Vysočině. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika