Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

12.10.2022

Premiérově i s cestujícími vyjela na začátku září první nová elektrická jednotka Jihomoravského kraje pojmenovaná Moravia. V rámci zkušebního provozu byla nasazena na osobní vlaky mezi Brnem a Tišnovem.

Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

Vlaky Moravia koupil Jihomoravský kraj od společnosti Škoda Group pro provoz v rámci IDS JMK. Jedná se celkem o 31 čtyřvozových jednotek se 333 místy k sezení a šest dvouvozových s kapacitou 146 míst k sezení. Vycházejí z koncepce jednotek RegioPanter, jsou však pouze jednosystémové. Nechybí v nich moderní evropský vlakový zabezpečovač ETCS. Maximální rychlost vlaků je až 160 km/hod. Celkové náklady na jejich pořízení přesáhly 6,6 miliardy korun, zhruba 85 procent částky pokrývá dotace z Evropské unie. České dráhy s nimi budou zajišťovat dopravu na páteřních elektrifikovaných linkách Jihomoravského kraje nejméně do roku 2025. Pro další období chystá kraj výběrové řízení na dopravce. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika