Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednooká legenda oficiálně ožila

Jednooká legenda oficiálně ožila

7.5.2015 – autor: JAN CHALOUPKA

První květnová středa byla pro svět železnice významným datem. Znovuzrozený Kyklop byl oficiálně představen odborné veřejnosti na zkušebním okruhu VUZ.

Jednooká legenda oficiálně ožila

Součástí slavnostního roll-outu kompletně zrekonstruovaného stroje byla i jízda na velimském zkušebním okruhu, při níž se mohla více než stovka hostů přesvědčit, že Kyklop si rychlost a sílu zachoval i po znovuzrození.

Součástí akce byl též křest knihy, mapující slovem i obrazem nelehkou cestu této unikátní lokomotivy, od prvotní myšlenky až po náročnou rekonstrukci, která ji opět navrátila do provozního stavu. Širší veřejnosti se Kyklop poprvé představí v rámci prvního parního víkendu, pořádaného již tradičně Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka, který proběhne ve dnech 16. a 17. května 2015.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika