Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

7.7.2024

Speciální překvapení nachystaly České dráhy pro fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů ČD polepily lokomotivu Vectron, která se oblékla do mistrovského zlatého nátěru s nápisem „Hoši, děkujem“.

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

„České dráhy jsou hrdé, že se jako oficiální dopravce mohly podílet na organizaci světového šam-pionátu, který se díky úspěchu našich reprezentantů stal pro nás všechny nezapomenutelným zá-žitkem. Nyní bude jejich triumf připomínat na železnici zlatá lokomotiva Vectron,“ řekl Michal Krapinec, generální ředitel ČD. Zlatý Vectron se poprvé představil veřejnosti na pražském Regio-nálním dnu železnice v depu Vršovice. Křtu se ujali světový hokejový šampion Lukáš Sedlák, ministr dopravy Martin Kupka a šéf ČD Krapinec. Poté byl stroj 193.031 nasazen do běžného provozu a k vidění je například na spojích Slovácký expres nebo Zlínský expres. Lokomotivy Vectron jsou nejmodernější elektrické lokomotivy z produkce společnosti Siemens Mobility. Čes-ké dráhy provozují stroje s maximální rychlostí 200 km/h a objednaly lokomotivy s rychlostí 230 km/h. Jejich výkon je 6 400 kW a jsou vybaveny pro provoz na napájecí soustavy 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC a 15 kV 16,7 Hz AC. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika