Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Hokejové fanoušky odvezl do Prahy a zpět vlakový speciál

Hokejové fanoušky odvezl do Prahy a zpět vlakový speciál

8.2.2024

Několik tisíc fanoušků podpořilo hokejisty Pardubic při lednovém utkání extraligy na ledě pražské Sparty. Značná část z nich přijela do metropole speciálně vypraveným vlakem nesoucím název Dynamo Express. Východočeši tak navázali na Olomouc, která pro své příznivce podobnou akci připravila na konci prosince.

Hokejové fanoušky odvezl do Prahy a zpět vlakový speciál

A stejně jako Hanáci i Pardubičtí v O2 areně vyhráli. Dynamo Express z východu Čech do pražské Libně vyrazil po šestnácti letech. Tehdy cestovali fanoušci Pardubic na zápas proti pražské Slavii, která v té době hrála právě v O2 areně. Každý z příznivců Dynama dostal k jízdence speciální triko s motivem vlakového výjezdu. Speciálním vlakem přijelo 17. ledna na zápas hokejové extraligy Sparta Praha - Dynamo Pardubice přibližně 1 300 fanoušků pardubického týmu. Souprava měla třináct vozů, z toho pět patrových. Z města perníku spoj vyjel v krátce po 16. hodině, po cestě se zastavil ještě v Kolíně, kde nabral další účastníky výjezdu a do Libně dorazil v 17:20. Zpátky se souprava vracela přibližně ve 21:40 a do Pardubic dorazila ve 23 hodin.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika