Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Hokejisté na zápasy cestovali vlaky Českých drah

Hokejisté na zápasy cestovali vlaky Českých drah

15.5.2015 – autor: PETR SLONEK

Vlakem SC 510 se dnes dopoledne z Ostravy, jednoho ze dvou míst, kde se koná MS IIHF 2015 v ledním hokeji, do Prahy přesunuly týmy Švýcarska a USA. Spoj mimořádně zastavil krátce po půl jedné na nádraží v Libni, kde hráči vystoupili a přesunuli se do připravených autobusů.

Hokejisté na zápasy cestovali vlaky Českých drah

Na nástupišti na ně čekalo několik desítek fanoušků z různých zemí se žádostmi o podpisy. Paradoxně se oba týmy spolu utkaly ve čtvrtfinále šampionátu. Úspěšnější byl zámořský celek. Hráči země helvétského kříže tak zamířili domů, zatímco Američany čeká semifinále s Ruskem.

Pro České dráhy to však nebyla první „zakázka“ tohoto druhu. Už čtvrtfinálové boje představovaly pro kvarteto týmů velké stěhování. Dva zápasy se hrály v Praze a dva v Ostravě. Postupující týmy Běloruska a Finska z ostravské skupiny B, ale i Švédska a Švýcarska, které byly úspěšné v metropoli, zvolily shodně dopravu vlakem a veskrze si tuto variantu pochvalovaly.

Bělorusové jeli s mokrými věcmi

V úterý usedli do Pendolina Bělorusové – hned poté, co si definitivně zajistili postup, se pokusili vyjednat si přesun do Prahy. A uspěli. „Bělorusům jsme vyšli vstříc. Od nádraží to pak měli pět minut do hotelu, tedy blízko. Cestovali i s mokrými věcmi po zápase, ale na to jsme nachystaní. Umístili jsme je do kabiny, vypraly a vysušily se jim dresy i všechny věci,“ řekl Jan Černý, ředitel sportovního oddělení organizačního výboru MS.

Čtvrtek si pro přesun zvolily zbývající tři týmy. Cestování vlakem je pro mužstva možná trochu netradiční, ale komfortní. „Je to stoprocentně rychlejší a pohodlnější než autobusem. Všechny ty vagony jsou zabezpečené, prošly pyrotechnickou prohlídkou, je tam policie, týmy jsou ve vlaku oddělené od ostatních cestujících, ale do jídelního vozu hráči určitě můžou,“ řekl s úsměvem Černý.

 


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika