Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

21.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Významný železniční uzel v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina čeká letos další fáze modernizace. Ke druhému a třetímu nástupišti, která prošla modernizací již před dvěma lety, přibude letos ještě zanedbaný čtvrtý peron, který by měli stavbaři začít opravovat v průběhu srpna.

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Před samotnou modernizací čtvrtého nástupiště započne v březnu několikaměsíční výluka druhé traťové koleje mezi Havlíčkovým Brodem a Okrouhlicí z důvodu její rekonstrukce – první kolej byla modernizována již v minulém roce. Práce jsou naplánovány kontinuálně tak, aby byl stále k dispozici dostatečný počet nástupištních hran. Aby byl železniční provoz co nejméně narušen, plánuje manažer infrastruktury zrevitalizovat první nástupiště až na jaře příštího roku. Ve výhledu je navíc kompletní modernizace pátého peronu s přilehlým kolejištěm, a s ní i prodloužení stávajícího podchodového tubusu na nově vzniklé nástupiště se dvěma nástupištními hranami.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila

16.12.2020 - Letošní sezona v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka sice skončila před pár týdny, nicméně vedení už spřádá plány na příští rok. Nostalgií vonící akce budou připravovány s odkazem na 150. výročí železnice v Lužné. Nezahálí… »

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnovaNádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

15.12.2020 - Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už… »

Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h

14.12.2020 - Z Plzně do Stodu by měly vlaky jezdit rychlostí 200km/h. Správa železnic už vyhlásila tendr na projektanta, který vytvoří dokumentaci pro stavební povolení novostavby dvoukolejné trati. Předpokládaná hodnota zakázky činí 219 290… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika