Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

21.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Významný železniční uzel v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina čeká letos další fáze modernizace. Ke druhému a třetímu nástupišti, která prošla modernizací již před dvěma lety, přibude letos ještě zanedbaný čtvrtý peron, který by měli stavbaři začít opravovat v průběhu srpna.

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Před samotnou modernizací čtvrtého nástupiště započne v březnu několikaměsíční výluka druhé traťové koleje mezi Havlíčkovým Brodem a Okrouhlicí z důvodu její rekonstrukce – první kolej byla modernizována již v minulém roce. Práce jsou naplánovány kontinuálně tak, aby byl stále k dispozici dostatečný počet nástupištních hran. Aby byl železniční provoz co nejméně narušen, plánuje manažer infrastruktury zrevitalizovat první nástupiště až na jaře příštího roku. Ve výhledu je navíc kompletní modernizace pátého peronu s přilehlým kolejištěm, a s ní i prodloužení stávajícího podchodového tubusu na nově vzniklé nástupiště se dvěma nástupištními hranami.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika