Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Flotilu hnacích vozidel Českých drah posílila trojice Vectronů

Flotilu hnacích vozidel Českých drah posílila trojice Vectronů

1.4.2024

Park hnacích vozidel Českých drah posílila na začátku března trojice dalších moderních lokomotiv Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL. Jedná se už o 33, 34 a 35 lokomotivu poskytnutou touto firmou. RSL má letos poskytnout ČD celkem 22 nových strojů Siemens Vectron. Celkový počet provozovaných vozidel na konci roku stoupne na 50 od RSL, 10 kusů poskytuje firma ELL a jeden Vectron patří přímo Českým drahám.

Dopravce převzal další Vectrony

Od roku 2026 ho začne doplňovat dalších 50 rychlých lokomotiv Siemens Vectron na rychlost 230 km/h, které si objednaly přímo ČD u společnosti Siemens Mobility.  Tyto stroje se uplatní i v dopravě jednotek ComfortJet a budou schválené pro provoz v Česku, Německu, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku. Dvacet lokomotiv navíc také v Dánsku. Vectrony jsou připraveny na provoz pod dohledem systému ETCS, který je 1. ledna 2025 povinný na vybraných úsecích koridorů a lokomotivy ho budou využívat i na některých zahraničních tratích. Převzaté stroje mají maximální rychlost 200 km/h. ČD provozují lokomotivy Siemens Vectron na vnitrostátních a mezistátních spojích od Flensburgu na severu Německa po Budapešť, od Františkových Lázní po Žilinu a zajíždí také do Varšavy. Mezi spoje, které tyto moderní stroje dopravují, patří vlaky Berliner, Metropolitan, Ostravan, Západní expres, Krušnohor nebo Slovácký expres. Poslední tři přebírané stroje mají řadu 193 podle německé registrace a čísla 975, 976 a 977.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika