Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Flotilu hnacích vozidel Českých drah posílila trojice Vectronů

Flotilu hnacích vozidel Českých drah posílila trojice Vectronů

1.4.2024

Park hnacích vozidel Českých drah posílila na začátku března trojice dalších moderních lokomotiv Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL. Jedná se už o 33, 34 a 35 lokomotivu poskytnutou touto firmou. RSL má letos poskytnout ČD celkem 22 nových strojů Siemens Vectron. Celkový počet provozovaných vozidel na konci roku stoupne na 50 od RSL, 10 kusů poskytuje firma ELL a jeden Vectron patří přímo Českým drahám.

Dopravce převzal další Vectrony

Od roku 2026 ho začne doplňovat dalších 50 rychlých lokomotiv Siemens Vectron na rychlost 230 km/h, které si objednaly přímo ČD u společnosti Siemens Mobility.  Tyto stroje se uplatní i v dopravě jednotek ComfortJet a budou schválené pro provoz v Česku, Německu, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku. Dvacet lokomotiv navíc také v Dánsku. Vectrony jsou připraveny na provoz pod dohledem systému ETCS, který je 1. ledna 2025 povinný na vybraných úsecích koridorů a lokomotivy ho budou využívat i na některých zahraničních tratích. Převzaté stroje mají maximální rychlost 200 km/h. ČD provozují lokomotivy Siemens Vectron na vnitrostátních a mezistátních spojích od Flensburgu na severu Německa po Budapešť, od Františkových Lázní po Žilinu a zajíždí také do Varšavy. Mezi spoje, které tyto moderní stroje dopravují, patří vlaky Berliner, Metropolitan, Ostravan, Západní expres, Krušnohor nebo Slovácký expres. Poslední tři přebírané stroje mají řadu 193 podle německé registrace a čísla 975, 976 a 977.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika