Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

16.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Souprava zvláštního vlaku Raška expres, vypraveného národním dopravcem České dráhy, dovezla v neděli 11. února fanoušky a řadu známých sportovců z Prahy přímo do centra dění Olympijského festivalu na brněnském výstavišti.

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Olympijský festival, který se konal k 50. výročí získání zlaté medaile světoznámým lyžařem Jiřím Raškou, přivítal cestující vlakového speciálu přesně v poledne. Během jízdy vlaku čekalo na účastníky osobní setkání, besedy a autogramiády s takovými osobnostmi, jako je například trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál či bronzový oštěpař z loňského mistrovství světa Petr Frydrych. Mezi cestujícími nechyběl ani vnuk Jiřího Rašky Jiří Mazoch, který je sám známým sportovcem. Město Brno ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnilo jeden z pavilonů tamního výstaviště po dobu sedmnácti dní na místo, kde se budou u příležitosti konání zimní olympiády setkávat sportovní nadšenci nejen aby fandili českým sportovcům, ale aby si také zasportovali. České dráhy se staly oficiálním dopravcem Olympijského festivalu 2018 a pro sportovní fanoušky navíc připravily výhodnou zpáteční jízdenku Vlak+ Olympijský festival.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika