Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

16.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Souprava zvláštního vlaku Raška expres, vypraveného národním dopravcem České dráhy, dovezla v neděli 11. února fanoušky a řadu známých sportovců z Prahy přímo do centra dění Olympijského festivalu na brněnském výstavišti.

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Olympijský festival, který se konal k 50. výročí získání zlaté medaile světoznámým lyžařem Jiřím Raškou, přivítal cestující vlakového speciálu přesně v poledne. Během jízdy vlaku čekalo na účastníky osobní setkání, besedy a autogramiády s takovými osobnostmi, jako je například trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál či bronzový oštěpař z loňského mistrovství světa Petr Frydrych. Mezi cestujícími nechyběl ani vnuk Jiřího Rašky Jiří Mazoch, který je sám známým sportovcem. Město Brno ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnilo jeden z pavilonů tamního výstaviště po dobu sedmnácti dní na místo, kde se budou u příležitosti konání zimní olympiády setkávat sportovní nadšenci nejen aby fandili českým sportovcům, ale aby si také zasportovali. České dráhy se staly oficiálním dopravcem Olympijského festivalu 2018 a pro sportovní fanoušky navíc připravily výhodnou zpáteční jízdenku Vlak+ Olympijský festival.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika