Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

16.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Souprava zvláštního vlaku Raška expres, vypraveného národním dopravcem České dráhy, dovezla v neděli 11. února fanoušky a řadu známých sportovců z Prahy přímo do centra dění Olympijského festivalu na brněnském výstavišti.

Expres Jiřího Rašky zamířil na Olympijský festival do Brna

Olympijský festival, který se konal k 50. výročí získání zlaté medaile světoznámým lyžařem Jiřím Raškou, přivítal cestující vlakového speciálu přesně v poledne. Během jízdy vlaku čekalo na účastníky osobní setkání, besedy a autogramiády s takovými osobnostmi, jako je například trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál či bronzový oštěpař z loňského mistrovství světa Petr Frydrych. Mezi cestujícími nechyběl ani vnuk Jiřího Rašky Jiří Mazoch, který je sám známým sportovcem. Město Brno ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnilo jeden z pavilonů tamního výstaviště po dobu sedmnácti dní na místo, kde se budou u příležitosti konání zimní olympiády setkávat sportovní nadšenci nejen aby fandili českým sportovcům, ale aby si také zasportovali. České dráhy se staly oficiálním dopravcem Olympijského festivalu 2018 a pro sportovní fanoušky navíc připravily výhodnou zpáteční jízdenku Vlak+ Olympijský festival.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika