Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

16.8.2023

Do Třemešné ve Slezsku se v červenci vrátil druhý osobní vůz unikátní úzkorozchodné dráhy (760 mm) Třemešná ve Slezsku – Osoblaha, známé jako Osoblažka. ČD uskutečnily komplexní obnovu stupně R2 na voze číslo 901.

Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

„Obnovu provedla naše dceřiná společnost DPOV v závodě v Nymburce a jednalo se o unikátní ruční kusovou práci, protože v republice je takových vozů už jen několik kusů a dílny se s nimi setkávají výjimečně,“ řekl místopředseda představenstva ČD a náměstek generálního ředitele pro servis Michal Kraus. ČD mají podle člena představenstva a náměstka pro osobní dopravu Jiřího Ješety zájem na Osoblažce zachovat provoz. „Už v lednu jsme vrátili do provozu lokomotivu 705.913 a vůz číslo 905, který zůstává v retro stavu a může být využíván pro nostalgický provoz. Do opravy všech vozidel pro Osoblažku jsme investovali více než 10 milionů korun. Díky tomu jsou všechny tři vozidla po obnově vyššího stupně připravena na další provoz po dobu dalších minimálně deseti let při dodržení plánu periodické údržby a obnov,“ doplnil Ješeta. Pro naplnění plánovaného počtu vozidel ještě chybí dokončit opravu a modernizaci lokomotivy 705.914 u společnosti CZ LOKO. Stroj obdrží nový dieselový motor nebo řídicí systém. To umožní zajistit další provoz lokomotivy po dobu více než jedné dekády. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika