Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

16.8.2023

Do Třemešné ve Slezsku se v červenci vrátil druhý osobní vůz unikátní úzkorozchodné dráhy (760 mm) Třemešná ve Slezsku – Osoblaha, známé jako Osoblažka. ČD uskutečnily komplexní obnovu stupně R2 na voze číslo 901.

Druhý osobní vůz pro Osoblažku byl opraven

„Obnovu provedla naše dceřiná společnost DPOV v závodě v Nymburce a jednalo se o unikátní ruční kusovou práci, protože v republice je takových vozů už jen několik kusů a dílny se s nimi setkávají výjimečně,“ řekl místopředseda představenstva ČD a náměstek generálního ředitele pro servis Michal Kraus. ČD mají podle člena představenstva a náměstka pro osobní dopravu Jiřího Ješety zájem na Osoblažce zachovat provoz. „Už v lednu jsme vrátili do provozu lokomotivu 705.913 a vůz číslo 905, který zůstává v retro stavu a může být využíván pro nostalgický provoz. Do opravy všech vozidel pro Osoblažku jsme investovali více než 10 milionů korun. Díky tomu jsou všechny tři vozidla po obnově vyššího stupně připravena na další provoz po dobu dalších minimálně deseti let při dodržení plánu periodické údržby a obnov,“ doplnil Ješeta. Pro naplnění plánovaného počtu vozidel ještě chybí dokončit opravu a modernizaci lokomotivy 705.914 u společnosti CZ LOKO. Stroj obdrží nový dieselový motor nebo řídicí systém. To umožní zajistit další provoz lokomotivy po dobu více než jedné dekády. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika