Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Dopravní a hospodářský výbor Jihočeského kraje cestoval na jednání vlakem

Dopravní a hospodářský výbor Jihočeského kraje cestoval na jednání vlakem

16.6.2023

V úterý 2. května se uskutečnilo výjezdní zasedání dopravního a hospodářského výboru Jihočeského kraje, jehož součástí byla mimo jiné prohlídka stavby nového železničního mostu u Červené nad Vltavou. Zájemci si tak mohli mimořádně prohlédnout místo, ke kterému se jinak než vlakem nebo pěšky nedá dostat.

Dopravní a hospodářský výbor Jihočeského kraje cestoval na jednání vlakem

Stavba nového mostu je zhruba v polovině. Spojení břehů Orlíku, které má po dokončení patřit mezi největší oblouková přemostění v Česku, by mělo být hotové příští rok. Kromě členů dopravního výboru se zástupci Českých drah ve vlaku vypraveném z Českých Budějovic cestoval i hospodářský výbor, představitelé Jihočeského koordinátora dopravy (JIKORD), náměstek hejtmana pro dopravu či hosté ze Správy železnic. Účastníky na místo akce v části trasy (Č. Budějovice – Písek) dopravila elektrická jednotka RegioPanter, na stavbu mostu pak motorový vůz řady 842. V RegioPanteru se také uskutečnilo samotné jednání dopravního výboru.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika