Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Dopravce nabídne místenky k jízdenkám zdarma

Dopravce nabídne místenky k jízdenkám zdarma

8.6.2023

České dráhy zavedly novinku v online odbavení, jež má podpořit cestování do zahraničí. Cestujícím, kteří si pořizují jízdní doklady v předprodeji v e-shopu a v aplikaci Můj vlak, nově nabízejí při nákupu mezinárodní jízdenky bezplatnou místenku pro vlaky bez povinné rezervace míst.

Dopravce nabídne místenky k jízdenkám zdarma

Nabídka platí ve vlacích překračujících hranici České republiky a při včasném nákupu nejméně 14 dní před cestou. Bezplatné místenky je takto možné využít jak ve směru z ČR, tak ve směru ze zahraničí. Dopravce chce tímto krokem nabídnout cestujícím při cestách na delší vzdálenosti po Evropě větší komfort a ještě více podpořit včasný nákup jízdenek pro cestování v mezistátních vlacích, kde jsou rezervace míst velice žádané. Bezplatné místenky již řadu let nabízejí České dráhy také ke vnitrostátním jízdenkám zakoupeným v e-shopu a v aplikaci Můj vlak. Bližší podmínky jsou uvedené na webových stránkách ČD.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika