Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Velimi dorazila na testy nová jednotka řady 847

Do Velimi dorazila na testy nová jednotka řady 847

7.3.2023

V první polovině února se uskutečnila první zákaznická prohlídka nové motorové jednotky od polského výrobce PESA Bydgoszcz na zkušebním okruhu dceřiné společnosti Českých drah Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) ve Velimi. Na vůz řady 847 se vedle představitelů krajů přišli podívat i zástupci ČD.

Do Velimi dorazila na testy nová jednotka řady 847

Nové dieselové vozidlo s kapacitou 115 míst pojmenované RegioFox se po dokončení objeví v regionální dopravě. Cestujícím nabídne prostorný interiér, wi-fi či pohodlné sedačky. Cestující by tato rychlá šelma měla začít vozit ve druhé půlce roku. Letos jich ČD nasadí do provozu až třicet, z toho nejméně tři v Jihočeském, deset ve Středočeském a sedm v Pardubickém kraji. Dopravce objednal celkem 76 jednotek. První z nich je od února na testech na zkušebním okruhu VUZ, kde se odehrála i samotná prezentace. Prakticky ihned začaly její zkoušky a následovat má schvalování u Drážního úřadu. V různých fázích výroby je nyní osmnáct vozidel. Kromě korporátních barev pro ČD jednotky vyrazí i v novém schématu Pražské integrované dopravy, a to v Praze a ve Středočeském kraji, zejména na trať Praha – Beroun (přes Rudnou) – Rakovník. Vlastní barvy bude mít i Pardubický a Plzeňský kraj.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika