Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do stipendijního programu nastoupily další posily

Do stipendijního programu nastoupily další posily

17.7.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Na střední školy nastoupí letos v září dalších pětatřicet žáků, kteří se zapojí do stipendijního programu ČéDés. Koncem června národní dopravce se zákonnými zástupci a mladými absolventy přijímacích pohovorů uzavřel příslušné smlouvy.

Do stipendijního programu nastoupily další posily

ČD s nimi počítají na pozici strojvedoucí v přípravě, vlakvedoucí osobních vlaků, případně i na pozice elektromechanika. Program ČéDés funguje už desátým rokem a ČD spolupracují s odbornými středními školami napříč ČR. Stipendium studentům běží vždy od 1. září do 30. června. Žák během studia získá měsíční příspěvky na studium, ubytování a učební pomůcky, jízdní výhody a jistotu pracovního uplatnění po ukončení vzdělávání. ČD požadují výborné studijní výsledky, úspěšně složenou maturitu a pětiletý pracovní závazek. Cílem projektu je přivést do firmy nové zaměstnance na technické a provozní pracovní pozice, zejména strojvedoucí a vlakvedoucí. Výběrové řízení se uskutečnilo na jaře, ústní pohovory se konaly na partnerských školách v Praze, Děčíně, Českých Velenicích, České Třebové, Novém Městě na Moravě, Olomouci, Ostravě.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika