Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do provozu vyjel první dualizovaný RegioPanter

Do provozu vyjel první dualizovaný RegioPanter

7.7.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do provozu se vrátila první dualizovaná jednotka RegioPanter. Předtím si však odbyla testování ve Zkušebním centru VUZ ve Velimi. Přestavbu celkově 12 stejnosměrných, elektrických jednotek na dvousystémové ř. 640 provádí firma Škoda Pars. Zakázka by měla být hotová do konce příštího roku. Prvního Pantera 440.001 dopravce do dílen přistavil kvůli hlavní opravě a následné přestavbě na začátku letošního roku.

Do provozu vyjel první dualizovaný RegioPanter

ČD reagují na plán sjednocení trakční soustavy a nahrazení napájení 3 kV stejnosměrného proudu v severní polovině republiky střídavým napájením 25kV 50 Hz. Doposud provozované jednotky řady 440 jezdí právě na „stejnosměrném“ severu Čech a na pomezí krajů Pardubického a Královéhradeckého. Kvůli dualizaci dostaly nové trakční transformátory či řídicí systém a upravené jsou i brzdy. K přestavbě přistupují i další dopravci, například společnost ČD Cargo takto modernizuje své lokomotivy řady 163 na řadu 365.5


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

ČD chtějí pořídit další TaurusyČD chtějí pořídit další Taurusy

22.6.2021 - České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus. Mají evropský zabezpečovač ETCS, jsou schválené pro provoz na území České republiky i v okolních státech a dovedou jezdit rychlostí až 230… »

Nové vlaky ponesou název InterJetNové vlaky ponesou název InterJet

4.6.2021 - České dráhy ještě letos nasadí do provozu padesát moderních vozů s novou produktovou značkou InterJet. Deset pětivozových souprav z produkce konsorcia Siemens Mobility-Škoda Transportation nabídne cestujícím Západních expresů a… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika