Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do programu ČéDés nastoupily další posily

Do programu ČéDés nastoupily další posily

30.9.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvě děvčata a čtyři chlapci, kteří studují obory Elektrotechnika a Provoz a ekonomika dopravy na Střední škole dopravní a technické v Ostravě Vítkovicích, se zapojili do stipendijního programu ČéDés.

Do programu ČéDés nastoupily další posily

Na začátku září České dráhy se zákonnými zástupci a mladými absolventy přijímacích pohovorů uzavřely příslušné smlouvy. Dopravce s nimi počítá na pozice strojvedoucí v přípravě anebo vlakvedoucí osobních vlaků. Program ČéDés funguje už jedenáctým rokem. Stipendium studentům běží vždy od 1. září do 30. června. V tomto období jim je vyplácen příspěvek na studium ve výši 1 500 Kč a měsíční příspěvek na ČD Kredit ve výši 500 Kč. ČD požadují výborné studijní výsledky, úspěšně složenou maturitu a dvouletý pracovní závazek. Výběrová řízení do programu probíhají po celý rok, průběžně jsou tedy podepisovány i smlouvy.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika