Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do programu ČéDés nastoupily další posily

Do programu ČéDés nastoupily další posily

30.9.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvě děvčata a čtyři chlapci, kteří studují obory Elektrotechnika a Provoz a ekonomika dopravy na Střední škole dopravní a technické v Ostravě Vítkovicích, se zapojili do stipendijního programu ČéDés.

Do programu ČéDés nastoupily další posily

Na začátku září České dráhy se zákonnými zástupci a mladými absolventy přijímacích pohovorů uzavřely příslušné smlouvy. Dopravce s nimi počítá na pozice strojvedoucí v přípravě anebo vlakvedoucí osobních vlaků. Program ČéDés funguje už jedenáctým rokem. Stipendium studentům běží vždy od 1. září do 30. června. V tomto období jim je vyplácen příspěvek na studium ve výši 1 500 Kč a měsíční příspěvek na ČD Kredit ve výši 500 Kč. ČD požadují výborné studijní výsledky, úspěšně složenou maturitu a dvouletý pracovní závazek. Výběrová řízení do programu probíhají po celý rok, průběžně jsou tedy podepisovány i smlouvy.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika