Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

5.2.2023

Po více než sedmi měsících se na úzkokolejnou dráhu z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy vrátily pravidelné vlaky Českých drah. První spoj vyjel ve čtvrtek 26. ledna krátce před šestou hodinou ranní z Osoblahy a ukončil tak dlouhé období, kdy zde fungovala pouze náhradní autobusová doprava.

Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

Na trati zhruba od půlky června loňského roku jezdily příležitostně jen nostalgické parní vlaky místní společnosti Osoblažská úzkorozchodná dráha. Cestující se tak po dlouhé pauze mohli svézt opraveným vozem Balm, který prošel i částečnou rekonstrukcí interiéru. Sedačky jsou čerstvě pře-čalouněny, na podlaze je položeno nové lino a ve voze je rovněž nové obložení. Obce podél trati také v minulostí vyjádřily zájem provoz na trati převzít.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika