Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

14.9.2023

České dráhy připravily na druhý srpnový víkend akci pro fanoušky železniční historie. V olomouckém depozitáři ČD Muzea si daly dostaveníčko nejstarší elektrické lokomotivy pro stejnosměrný napájecí systém 3 000 V řady E499.0, tedy legendární Bobiny. Oslavy připomněly 70. výročí od vyrobení první z nich a 65. výročí od vyrobení poslední, tedy sté Bobiny pro tehdejší ČSD.

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Součástí srazu byl bohatý doprovodný program včetně jízd zvláštních vlaků. Už v pátek 11. srpna vyrazil z Prahy do Olomouce protokolární rychlík v čele se strojem E 499.042, který táhl historickou soupravu Ostravan s jídelním vozem. Hlavní část programu v Olomouci se odehrála v sobotu, kdy návštěvníci mohli v prostorách olomouckého depozitáře ČD Muzea zhlédnout výstavu oslavenkyň i dalších historických strojů ze sbírek ČD. Vrcholem setkání  byl zvláštní mezinárodní expres z Olomouce do Popradu a zpět. Tímto historickým vlakem se zájemci mohli naposledy projet po staré trati pod Tatrami.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika