Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

14.9.2023

České dráhy připravily na druhý srpnový víkend akci pro fanoušky železniční historie. V olomouckém depozitáři ČD Muzea si daly dostaveníčko nejstarší elektrické lokomotivy pro stejnosměrný napájecí systém 3 000 V řady E499.0, tedy legendární Bobiny. Oslavy připomněly 70. výročí od vyrobení první z nich a 65. výročí od vyrobení poslední, tedy sté Bobiny pro tehdejší ČSD.

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Součástí srazu byl bohatý doprovodný program včetně jízd zvláštních vlaků. Už v pátek 11. srpna vyrazil z Prahy do Olomouce protokolární rychlík v čele se strojem E 499.042, který táhl historickou soupravu Ostravan s jídelním vozem. Hlavní část programu v Olomouci se odehrála v sobotu, kdy návštěvníci mohli v prostorách olomouckého depozitáře ČD Muzea zhlédnout výstavu oslavenkyň i dalších historických strojů ze sbírek ČD. Vrcholem setkání  byl zvláštní mezinárodní expres z Olomouce do Popradu a zpět. Tímto historickým vlakem se zájemci mohli naposledy projet po staré trati pod Tatrami.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika