Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

20.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Posázaví a také v okolí Prahy se železnice vrátila do dob, kdy vládl parní provoz. Stalo se tak v rámci série jízd nostalgických výletů s názvem Párou Posázavím a Párou Prahou. Uskutečnily se o posledním prázdninovém víkendu a nenechaly si je ujít stovky cestujících. Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka.

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka. Hlavní roli vždy hrála souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou Čtyřkolák (434.2186). V sobotu se tato souprava vypravila ze smíchovského nádraží přes Davli do Týnce nad Sázavou, cestu zpět absolvovala přes Čerčany a Senohraby. V neděli se pak mohli výletníci svézt po tradiční okružní trase z pražského smíchovského nádraží Prokopským údolím přes Rudnou u Prahy do Hostivice a dále přes Prahu-Zličín po Pražském Semmeringu, ze kterého se mohli kochat výhledy na hlavní město, zpět na Smíchov. Série parních jízd se Čtyřkolákem se letos uskuteční ještě o víkendu 9. a 10. října.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích

29.11.2021 - K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. »

Stipendisté ČéDésu mají jistou kariéruStipendisté ČéDésu mají jistou kariéru

26.11.2021 - České dráhy přijímají přihlášky do Stipendijního programu ČéDés průběžně celý rok a hlásit se mohou studenti ze všech středních škol se zaměřením na obory uplatnitelné u ČD. Vybraným žákům dopravce ušetří peníze a… »

Podzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strelaPodzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strela

25.11.2021 - Legendární motorový vůz M 290.002 Slovenská strela se stal největším lákadlem setkání motorových vozů, které v říjnu hostilo ČD Muzeum v Lužnéu Rakovníka. K vidění tu však byly i další technické skvosty nebo stroje, které… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika