Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

20.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Posázaví a také v okolí Prahy se železnice vrátila do dob, kdy vládl parní provoz. Stalo se tak v rámci série jízd nostalgických výletů s názvem Párou Posázavím a Párou Prahou. Uskutečnily se o posledním prázdninovém víkendu a nenechaly si je ujít stovky cestujících. Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka.

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka. Hlavní roli vždy hrála souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou Čtyřkolák (434.2186). V sobotu se tato souprava vypravila ze smíchovského nádraží přes Davli do Týnce nad Sázavou, cestu zpět absolvovala přes Čerčany a Senohraby. V neděli se pak mohli výletníci svézt po tradiční okružní trase z pražského smíchovského nádraží Prokopským údolím přes Rudnou u Prahy do Hostivice a dále přes Prahu-Zličín po Pražském Semmeringu, ze kterého se mohli kochat výhledy na hlavní město, zpět na Smíchov. Série parních jízd se Čtyřkolákem se letos uskuteční ještě o víkendu 9. a 10. října.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika