Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

20.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvě spojené motorové jednotky řady 814 Českých drah vyjely coby zvláštní Lucerničkový vlak z Českých Budějovic do Netolic.

Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

Podle Pavla Kosmaty z českobudějovického Regionálního obchodního centra ČD si více než dvě stovky cestujících, zejména pak rodiny s dětmi, vyjely vychutnat předvánoční atmosféru tohoto malebného jihočeského městečka. Návštěvníci se mohli těšit například z tradičního řemeslného jarmarku, příjezdu Paní Zimy, příletu anděla a pouštění balonků s přáníčky Ježíškovi. Lucerničkový vlak zároveň vyjel na úsek z Dívčic do Netolic, kde není provozovaná pravidelná osobní doprava více než osm let. Ani v nadcházejícím jízdním řádu se s návratem vlaků nepočítá.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila Návštěvnost ČD Muzea pandemie nesnížila

16.12.2020 - Letošní sezona v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka sice skončila před pár týdny, nicméně vedení už spřádá plány na příští rok. Nostalgií vonící akce budou připravovány s odkazem na 150. výročí železnice v Lužné. Nezahálí… »

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnovaNádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

15.12.2020 - Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už… »

Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h Připravuje se nová trať pro rychlost 200 km/h

14.12.2020 - Z Plzně do Stodu by měly vlaky jezdit rychlostí 200km/h. Správa železnic už vyhlásila tendr na projektanta, který vytvoří dokumentaci pro stavební povolení novostavby dvoukolejné trati. Předpokládaná hodnota zakázky činí 219 290… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika