Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

11.6.2023

ČD vypravily první květnovou sobotu z plzeňského hlavního nádraží zvláštní cyklovlak do Karlových Varů, kde si zájemci mohli v rámci celodenního výletu projet oblíbenou a nenáročnou cyklotrasu podél Ohře.

Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

Po výstupu se cyklisté vydali z nádraží k Ohři a dále proti proudu, kde po několika kilometrech dorazili k nádherné přírodní památce – Svatošským skalám. Dále pokračovali kolem historického města s hradem Loket do Sokolova, Kynšperka nad Ohří s ojedinělou krytou dřevěnou lávkou a ti nejzdatnější dojeli až do 62 km vzdáleného Chebu. Ve všech stanicích byl při zpáteční cestě možný nástup pro cestu do Plzně. I když podle předpovědi mělo být deštivo, nezaváhali ti, kteří se na výlet vydali, protože nakonec počasí vyšlo na cyklistický výlet úplně ideálně a předpokládané přeháňky se celé trase vyhnuly. Souprava byla sestavena z klasických osobních vozů včetně oblíbeného bufetového vozu, jenž byl po celou cestu hojně využíván. Pro přepravu kol ČD vyhradily vyhrazeny speciální vozy, díky nimž byla kapacita spoje více než 150 bicyklů. Zpět do Plzně souprava přijela večer.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika