Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

11.6.2023

ČD vypravily první květnovou sobotu z plzeňského hlavního nádraží zvláštní cyklovlak do Karlových Varů, kde si zájemci mohli v rámci celodenního výletu projet oblíbenou a nenáročnou cyklotrasu podél Ohře.

Do Karlových Varů vyjel zvláštní cyklovlak

Po výstupu se cyklisté vydali z nádraží k Ohři a dále proti proudu, kde po několika kilometrech dorazili k nádherné přírodní památce – Svatošským skalám. Dále pokračovali kolem historického města s hradem Loket do Sokolova, Kynšperka nad Ohří s ojedinělou krytou dřevěnou lávkou a ti nejzdatnější dojeli až do 62 km vzdáleného Chebu. Ve všech stanicích byl při zpáteční cestě možný nástup pro cestu do Plzně. I když podle předpovědi mělo být deštivo, nezaváhali ti, kteří se na výlet vydali, protože nakonec počasí vyšlo na cyklistický výlet úplně ideálně a předpokládané přeháňky se celé trase vyhnuly. Souprava byla sestavena z klasických osobních vozů včetně oblíbeného bufetového vozu, jenž byl po celou cestu hojně využíván. Pro přepravu kol ČD vyhradily vyhrazeny speciální vozy, díky nimž byla kapacita spoje více než 150 bicyklů. Zpět do Plzně souprava přijela večer.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika