Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

11.8.2022

Do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o víkendu 16. a 17. července dorazily malé i velké exempláře nákladních a osobních automobilů, které kopřivnická firma za svou bohatou historii vyrobila.

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Patrně největší pozornosti se u dospělých návštěvníků těšil dakarský speciál Tatra 815 „Puma“, se kterým na slavné rallye třikrát triumfoval Karel Loprais. Menší návštěvníci zase oceňovali menší stroje. Mezi četnými modely vynikala zejména plně funkční hasičská Tatra 148 v měřítku 1:3, která zkropila nejeden drážní exponát. Svou trochou přispěli i „domácí“ – na trať z Lužné do Krupé se několikrát během víkendu vydal populární Hurvínek, tedy ikonický motorový vůz řady M131. Stovky jeho exemplářů ve své době prakticky opanovaly československé lokálky. Pokud jste akci minuli, další příležitost zhlédnout to nejlepší z produkce Tatry bude opět za rok.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika