Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

11.8.2022

Do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o víkendu 16. a 17. července dorazily malé i velké exempláře nákladních a osobních automobilů, které kopřivnická firma za svou bohatou historii vyrobila.

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Patrně největší pozornosti se u dospělých návštěvníků těšil dakarský speciál Tatra 815 „Puma“, se kterým na slavné rallye třikrát triumfoval Karel Loprais. Menší návštěvníci zase oceňovali menší stroje. Mezi četnými modely vynikala zejména plně funkční hasičská Tatra 148 v měřítku 1:3, která zkropila nejeden drážní exponát. Svou trochou přispěli i „domácí“ – na trať z Lužné do Krupé se několikrát během víkendu vydal populární Hurvínek, tedy ikonický motorový vůz řady M131. Stovky jeho exemplářů ve své době prakticky opanovaly československé lokálky. Pokud jste akci minuli, další příležitost zhlédnout to nejlepší z produkce Tatry bude opět za rok.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

Strojvedoucí z nehody v Milavčích mají pomníčekStrojvedoucí z nehody v Milavčích mají pomníček

20.9.2022 - Pomníček se jmény dvou strojvedoucích, kteří před rokem zemřeli při čelní srážce vlaků v Milavčích na Domažlicku, odhalili jejich kolegové na vlakové zastávce v obci. Památku kolegů a kamarádů přijela uctít řada… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika