Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

25.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

V konferenčním sále zámku ve Žďáru nad Sázavou se v první polovině října uskutečnil 10. ročník tradiční mezinárodní konference pořádané Českými drahami ve spolupráci s řadou subjektů v čele s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a Krajem Vysočina.

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Za Kraj Vysočina hosty pozdravil hejtman Jiří Běhounek, který společně s pardubickou univerzitou současně převzal záštitu nad letošní konferencí. Ta se věnovala elektromobilitě na železnici a různým alternativním bezemisním pohonům. Elektromobilita se stává jednou z významných výzev pro další dekádu 21. století. Jak v případě osobní, tak i nákladní dopravy se více či méně diskutované téma postupně přesouvá z akademické scény do oblasti průmyslu a praktického využití v reálném životě. Témata, o nichž diskutovali odborníci z ČR, Rakouska a Německa, se týkala mj. připravované konverze napěťové soustavy na systém 25 kV a dalších projektů,  jako je elektrizace tratí či dojezdnost jednotlivých druhů elektrické trakce a vliv různých napájecích soustav při využití alternativních zdrojů ve vozidlech.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika