Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

12.7.2022

České dráhy společně s PID a dalšími partnery připravily na první červnovou sobotu zábavný program v rámci Pražského dopravního dne dětí. Centrem dění se stalo pražské smíchovské nádraží.

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Návštěvníci se mohli projet parním vlakem v čele s lokomotivou Všudybylka, jež svezla cestující ze Smíchova přes hlavní nádraží do Holešovic a zpět, nebo historickým motoráčkem Hurvínek. Připravené byly i projížďky historickou tramvají či autobusem. Zájemci si vyzkoušeli jízdu na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř. Moderní vozidla měla zastoupení v podobě motorové jednotky Stadler RS1, která vyrazila během soboty celkem sedmkrát ze Smíchova přes Hlubočepy a Holyni do Řeporyjí a zpět. Lidé si rovněž prohlédli výstavu železničních kolejových vozidel a modelové kolejiště. Ve stejný den mohli fandové železnic vyrazit také do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde organizátoři přichystali Rodinný den s bohatým doprovodným programem. Zájemci se sem svezli retro soupravou složenou z vozů z 80. let v čele s motorovou lokomotivou Bardotka T 478.1008. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika