Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

12.7.2022

České dráhy společně s PID a dalšími partnery připravily na první červnovou sobotu zábavný program v rámci Pražského dopravního dne dětí. Centrem dění se stalo pražské smíchovské nádraží.

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Návštěvníci se mohli projet parním vlakem v čele s lokomotivou Všudybylka, jež svezla cestující ze Smíchova přes hlavní nádraží do Holešovic a zpět, nebo historickým motoráčkem Hurvínek. Připravené byly i projížďky historickou tramvají či autobusem. Zájemci si vyzkoušeli jízdu na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř. Moderní vozidla měla zastoupení v podobě motorové jednotky Stadler RS1, která vyrazila během soboty celkem sedmkrát ze Smíchova přes Hlubočepy a Holyni do Řeporyjí a zpět. Lidé si rovněž prohlédli výstavu železničních kolejových vozidel a modelové kolejiště. Ve stejný den mohli fandové železnic vyrazit také do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde organizátoři přichystali Rodinný den s bohatým doprovodným programem. Zájemci se sem svezli retro soupravou složenou z vozů z 80. let v čele s motorovou lokomotivou Bardotka T 478.1008. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika