Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Další přejezdy se dočkaly modernizace

Další přejezdy se dočkaly modernizace

22.2.2023

Správě železnic se díky dostatečnému objemu finančních prostředků podařilo v uplynulém roce zrekonstruovat 233 železničních přejezdů. Původní plán přitom počítal s úpravou 150 úrovňových křížení.

Další přejezdy se dočkaly modernizace

Kromě modernizace a doplňování zabezpečovacího zařízení zajistilo vyšší bezpečnost provozu také rušení přejezdů. To se uskutečnilo na celkem 102 místech. Přejezdy se ruší nejen tam, kde trať kříží třeba lesní cesta, ale i v lokalitách s vysokou intenzitou dopravy. V takovém případě se nahrazují nadjezdem nebo podjezdem. Do roku 2030 se počítá s dalším snížením počtu přejezdů o přibližně 5 procent. Loni správce infrastruktury do přejezdů a jejich bezpečnosti investoval 3,1 miliardy korun. Letos plánuje úpravy na 130 místech, přičemž celkové náklady přesáhnou částku 1,8 miliardy korun. Co se týká budování mimoúrovňových křížení, ještě v průběhu roku by měl začít vznikat nový nadjezd v Olomouci-Holici, který nahradí stávající přejezd na koridorové trati.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika