Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Zpravodajství / ComfortJet se vydal na zkušební jízdu do Německa

ComfortJet se vydal na zkušební jízdu do Německa

9.8.2024

V rámci zkušebního provozu, schvalování a přípravy provozu moderních jednotek ComfortJet na mezistátních tratích se ve dnech 22. až 24. července uskutečnila zkušební jízda s vlakem číslo 003 do Německa. Jejím cílem bylo především praktické ověření správné funkce veškerého vybavení tohoto nového moderního vlaku.

ComfortJet se vydal na zkušební jízdu do Německa

Prověřila se například správná činnost CZE, klimatizace, informační systém, systémy řízení dveří a další prvky na železniční infrastruktuře v Německu na napájecí soustavě 15 kV 16,7Hz, která se v Česku nepoužívá. Touto soustavou jsou však vybaveny tratě v Německu a v Rakousku, tedy v zemích, kam budou jednotky ComfortJet nasazeny do pravidelného provozu. Zkušební jízdy se uskutečnily na trase Praha – Berlín, Berlín – Hamburk – Flensburg – Kiel – Hamburk a Hamburk – Berlín – Praha. ComfortJety dočasně jezdí ve zkušebním provozu s cestujícími bez řídicího a restauračního vozu. Vlak má devět vozů, oproti standardní sestavě je v něm totiž řazen jeden koncový vůz 2. třídy a jídelní vůz. České dráhy si u konsorcia Siemens Mobility/Škoda Group v roce 2021 objednaly 20 devítivozových ComfortJeů. Hodnota kontraktu činí 12,5 miliardy korun.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Uspořádali jsme odborný seminář pro stipendistyUspořádali jsme odborný seminář pro stipendisty

30.4.2025 - Na konci března jsme pro naše stipendisty uspořádali ČD Akademii, abychom je podpořili v jejich odborném rozvoji a přípravě na práci strojvedoucí. Odborného semináře se zúčastnila skupinka stipendistů, kteří studují na našich… »

Libeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoruLibeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoru

28.4.2025 - Správa železnic hledá zhotovitele dokumentace pro povolení stavby Libeňského přesmyku. Přebudování trati mezi Libní a Malešicemi pomůže odstranit kritické místo, které dnes představuje úrovňové křížení vlaků ve východní… »

SŽ vybrala stavitele první části rychlotrati Brno - PřerovSŽ vybrala stavitele první části rychlotrati Brno - Přerov

25.4.2025 - Modernizace první části trati z Brna do Přerova začíná, Správa železnic vybrala zhotovitele prací mezi Nezamyslicemi a Kojetínem. Nejlepší nabídku ve výši 6,69 miliardy korun podaly společnosti STRABAG Rail, EUROVIA CZ a PORR. Stavba… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika