Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

ComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023

První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se jízdní zkoušky rychlostmi 200 km/h a více. Testovací souprava je sestavena z řídicího vozu Afmpz, vložených vozů Ampz a Bmpz a koncového vozu Bdmpz.

ComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

Ve vídeňském klimatickém tunelu Rail Tec Arsenal zároveň probíhají testy na restauračním voze s oddílem 2. třídy BRmpz. První cestující se mají svézt jednotkami ComfortJet v roce 2024, zatím v dočasném řazení bez řídicího a restauračního vozu, ale se dvěma koncovými vozy se standardním přechodem UIC. ComfortJety budou nasazeny na mezistátní linky z Prahy do Německa, Dánska, Rakouska, Slovenska a Maďarska. Obslouží také trasu mezi Prahou a Brnem, nebo Prahou a Ústím nad Labem.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika