Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

8.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šlechtična 475.179 v čele zvláštního vlaku vyrazila poslední srpnovou sobotu z Děčína do Kadaně na tamní Císařské slavnosti. Císařský vlak jel tradičně přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov. V pětivozové soupravě byly zařazeny vozy řad Bai, Aa a WLAB jako doprovodný.

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Na tuto akci dopravuje tento skvěle udržovaný stroj návštěvníky oslav spolehlivě již řadu let, tentokrát však cestující potkalo bezmála hodinové zpoždění.  Mezi Bílinou a Oldřichovem u Duchcova totiž předchozí vlak narazil do stáda ovcí. Byť později, ale bezpečně Šlechtična přivezla do Kadaně stovky návštěvníků, další naopak odvezla do chomutovského depozitáře Národního technického muzea na setkání parních lokomotiv řady 475.1


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika