Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

8.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šlechtična 475.179 v čele zvláštního vlaku vyrazila poslední srpnovou sobotu z Děčína do Kadaně na tamní Císařské slavnosti. Císařský vlak jel tradičně přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov. V pětivozové soupravě byly zařazeny vozy řad Bai, Aa a WLAB jako doprovodný.

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Na tuto akci dopravuje tento skvěle udržovaný stroj návštěvníky oslav spolehlivě již řadu let, tentokrát však cestující potkalo bezmála hodinové zpoždění.  Mezi Bílinou a Oldřichovem u Duchcova totiž předchozí vlak narazil do stáda ovcí. Byť později, ale bezpečně Šlechtična přivezla do Kadaně stovky návštěvníků, další naopak odvezla do chomutovského depozitáře Národního technického muzea na setkání parních lokomotiv řady 475.1


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika