Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

12.3.2023

České dráhy chystají ve spolupráci s DB a DSB nové přímé spojení Prahy, Berlína a Kodaně. Nové spojení by mohlo být spuštěno v prosinci 2025. Cílem záměru je přímé a komfortní propojení významných evropských sídel a metropolí a využití synergií plynoucích z německého projektu Deutsch­landtakt.

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Kromě nového přímého spojení z ČR a Saska do Dánska dojde k podstatnému zkrácení cestovních dob mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem. ČD budou na tyto spoje nasazovat nové jednotky ComfortJet a lokomotivy Vectron 230, které minimálně v úseku Berlín – Hamburk využijí parametry své maximální rychlosti. Nutným předpokladem úspěchu je však především dostatečná kapacita infrastruktury a neomezující výluky v celé uvažované trase – zejména údolí Labe v Česku a v Německu a velmi exponovaný úsek Berlín – Hamburk.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika