Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

12.3.2023

České dráhy chystají ve spolupráci s DB a DSB nové přímé spojení Prahy, Berlína a Kodaně. Nové spojení by mohlo být spuštěno v prosinci 2025. Cílem záměru je přímé a komfortní propojení významných evropských sídel a metropolí a využití synergií plynoucích z německého projektu Deutsch­landtakt.

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Kromě nového přímého spojení z ČR a Saska do Dánska dojde k podstatnému zkrácení cestovních dob mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem. ČD budou na tyto spoje nasazovat nové jednotky ComfortJet a lokomotivy Vectron 230, které minimálně v úseku Berlín – Hamburk využijí parametry své maximální rychlosti. Nutným předpokladem úspěchu je však především dostatečná kapacita infrastruktury a neomezující výluky v celé uvažované trase – zejména údolí Labe v Česku a v Německu a velmi exponovaný úsek Berlín – Hamburk.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika