Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

12.3.2023

České dráhy chystají ve spolupráci s DB a DSB nové přímé spojení Prahy, Berlína a Kodaně. Nové spojení by mohlo být spuštěno v prosinci 2025. Cílem záměru je přímé a komfortní propojení významných evropských sídel a metropolí a využití synergií plynoucích z německého projektu Deutsch­landtakt.

Chystáme přímé spojení Prahy a Kodaně

Kromě nového přímého spojení z ČR a Saska do Dánska dojde k podstatnému zkrácení cestovních dob mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem. ČD budou na tyto spoje nasazovat nové jednotky ComfortJet a lokomotivy Vectron 230, které minimálně v úseku Berlín – Hamburk využijí parametry své maximální rychlosti. Nutným předpokladem úspěchu je však především dostatečná kapacita infrastruktury a neomezující výluky v celé uvažované trase – zejména údolí Labe v Česku a v Německu a velmi exponovaný úsek Berlín – Hamburk.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika