Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

29.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Ani deštivé počasí neodradilo stovky malých i velkých zájemců od návštěv nádraží Chrudim město a Holice na Pardubicku, kde se v sobotu 5. října uskutečnily nostalgické jízdy. Železničáři si připomněli 120. výročí od zahájení provozu na chrudimských lokálkách, tedy trati z Heřmanova Městce přes Chrudim a Moravany do Borohrádku a současně dnes již zrušené odbočné větvi z Hrochova Týnce do Chrasti u Chrudimi.

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Na trase Choceň – Borohrádek – Holice – Moravany – Chrudim – Slatiňany jezdila nostalgická parní souprava v čele s lokomotivou 423.009, přezdívaná Velký Bejček, mezi Pardubicemi, Chrudimí a Moravany, resp. Chrastí u Chrudimi jezdila motorová souprava složená ze dvou Hurvínků řady M 131.1. Navíc se zájemci mohli svézt i podél nepojížděné trati mezi Hrochovým Týncem a Chrastí historickým autobusem Karosa C734 s personálem v dobových uniformách. Další doprovodný program s ukázkami dobové hasičské techniky či starými bicykly připravilo město Holice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Na Pardubicku plánují vylepšení infrastrukturyNa Pardubicku plánují vylepšení infrastruktury

19.6.2020 - Na Pardubicku se chystají další stavby, které by v budoucnu měly výrazně zlepšit možnosti cestování v regionu. Kromě toho se počítá s modernizací uzlu v krajském městě a přestavbou tamní výpravní budovy. Pokud se situace… »

Simulátor si vyzkoušeli herci Chmela s PrachařemSimulátor si vyzkoušeli herci Chmela s Prachařem

17.6.2020 - Jaké to je být strojvedoucím, si na jednom ze simulátorů Centra technického vzdělávání Dopravního vzdělávacího institutu (DVI) v České Třebové vyzkoušeli herci Divadla Verze Igor Chmela, David Prachař a režisér Thomas Zielinski.… »

Třebíčské nádraží se přestavujeTřebíčské nádraží se přestavuje

15.6.2020 - Výpravní budova na nádraží v Třebíči prochází od 17. února kompletní rekonstrukcí. Po dokončení prací budou moci cestující využívat rozšířené moderní zázemí výpravní haly. Modernizace se dočkají také toalety a zázemí… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika