Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

29.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Ani deštivé počasí neodradilo stovky malých i velkých zájemců od návštěv nádraží Chrudim město a Holice na Pardubicku, kde se v sobotu 5. října uskutečnily nostalgické jízdy. Železničáři si připomněli 120. výročí od zahájení provozu na chrudimských lokálkách, tedy trati z Heřmanova Městce přes Chrudim a Moravany do Borohrádku a současně dnes již zrušené odbočné větvi z Hrochova Týnce do Chrasti u Chrudimi.

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Na trase Choceň – Borohrádek – Holice – Moravany – Chrudim – Slatiňany jezdila nostalgická parní souprava v čele s lokomotivou 423.009, přezdívaná Velký Bejček, mezi Pardubicemi, Chrudimí a Moravany, resp. Chrastí u Chrudimi jezdila motorová souprava složená ze dvou Hurvínků řady M 131.1. Navíc se zájemci mohli svézt i podél nepojížděné trati mezi Hrochovým Týncem a Chrastí historickým autobusem Karosa C734 s personálem v dobových uniformách. Další doprovodný program s ukázkami dobové hasičské techniky či starými bicykly připravilo město Holice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika