Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

29.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Ani deštivé počasí neodradilo stovky malých i velkých zájemců od návštěv nádraží Chrudim město a Holice na Pardubicku, kde se v sobotu 5. října uskutečnily nostalgické jízdy. Železničáři si připomněli 120. výročí od zahájení provozu na chrudimských lokálkách, tedy trati z Heřmanova Městce přes Chrudim a Moravany do Borohrádku a současně dnes již zrušené odbočné větvi z Hrochova Týnce do Chrasti u Chrudimi.

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Na trase Choceň – Borohrádek – Holice – Moravany – Chrudim – Slatiňany jezdila nostalgická parní souprava v čele s lokomotivou 423.009, přezdívaná Velký Bejček, mezi Pardubicemi, Chrudimí a Moravany, resp. Chrastí u Chrudimi jezdila motorová souprava složená ze dvou Hurvínků řady M 131.1. Navíc se zájemci mohli svézt i podél nepojížděné trati mezi Hrochovým Týncem a Chrastí historickým autobusem Karosa C734 s personálem v dobových uniformách. Další doprovodný program s ukázkami dobové hasičské techniky či starými bicykly připravilo město Holice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Tři výpravní budovy září novotouTři výpravní budovy září novotou

9.12.2019 - Výpravní budovy na části Posázavského Pacifiku v Ledečku, Kácově a Zruči nad Sázavou jsou nově zrekonstruované. Správce infastruktury za opravy zaplatil více než dvacet milionů korun. »

ČD podpořily tanečníkyČD podpořily tanečníky

6.12.2019 - České dráhy se partnersky podílely na uspořádání dvou tanečních soutěží ve standardních a latinskoamerických tancích s mezinárodní účastí. Obě akce se konaly na severu Čech a ceny předával i ředitel ústeckého… »

I České dráhy se zasloužily o Alej svobody I České dráhy se zasloužily o Alej svobody

6.12.2019 - Čtyři stovky sázejících, více než sto třicet stromků a přes tisíc metrů staré polní cesty. To jsou základní čísla dobročinné akce Alej svobody, které se zúčastnili i zaměstnanci Českých drah z týmu Pomáhej s ČD ve Vestci… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika