Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudim získá moderní dopravní terminál

Chrudim získá moderní dopravní terminál

23.4.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V průběhu příštího roku by měl prostor před chrudimským nádražím doznat zásadní změny. Cestující, kteří pojedou vlaky národního dopravce od Pardubic nebo naopak od Hlinska v Čechách, ocení po výstupu z vlaku novou vstupní halu se zasklenou střechou, která je ochrání před povětrnostními vlivy.

Chrudim získá moderní dopravní terminál

Navíc projekt počítá se zelení a osazením kašny s novým městským mobiliářem. Záměrem města Chrudim, které je investorem celé akce, je v oblasti přednádraží především zkvalitnit významné veřejné prostranství za současného zlepšení komunikačních vazeb mezi jednotlivými druhy dopravy, tedy jak železniční, tak i městskými a linkovými autobusy. Záměr počítá rovněž s dostatečnou kapacitou stojanů pro zhruba šedesátku jízdních kol a také řadou parkovacích míst pro automobily. Terminál bude důležitým přístupovým a přestupovým uzlem a v mnoha případech se stane prvním kontaktem návštěvníka s městem.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.88

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika