Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudim získá moderní dopravní terminál

Chrudim získá moderní dopravní terminál

23.4.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V průběhu příštího roku by měl prostor před chrudimským nádražím doznat zásadní změny. Cestující, kteří pojedou vlaky národního dopravce od Pardubic nebo naopak od Hlinska v Čechách, ocení po výstupu z vlaku novou vstupní halu se zasklenou střechou, která je ochrání před povětrnostními vlivy.

Chrudim získá moderní dopravní terminál

Navíc projekt počítá se zelení a osazením kašny s novým městským mobiliářem. Záměrem města Chrudim, které je investorem celé akce, je v oblasti přednádraží především zkvalitnit významné veřejné prostranství za současného zlepšení komunikačních vazeb mezi jednotlivými druhy dopravy, tedy jak železniční, tak i městskými a linkovými autobusy. Záměr počítá rovněž s dostatečnou kapacitou stojanů pro zhruba šedesátku jízdních kol a také řadou parkovacích míst pro automobily. Terminál bude důležitým přístupovým a přestupovým uzlem a v mnoha případech se stane prvním kontaktem návštěvníka s městem.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.88

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika