Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

12.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci ČD přivítali kolegy chorvatského železničního dopravce HŽ Putnički prijevoz d.o.o. Ti do Prahy přijeli na referenční návštěvu k prověření realizace wi-fi ve vlacích ČD. Sami totiž plánují ve svých kolejových vozidlech instalaci systému sloužícímu k připojení k internetu.

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Národního dopravce si vybrali na základě referencí, které poskytl potenciální dodavatel, firma Passengera. Ta totiž spolupracuje i s ČD. Chorvaté se zajímali především o technické detaily. Zástupci ČD dále informovali o Skupině ČD, o výsledcích hospodaření a o záměrech v rámci zahraniční dopravy. Na programu byla i návštěva Oblastního centra údržby Střed a ukázka jednotky řady 680 včetně umístění technologie wi-fi a antén. Detailně se probíralo i řešení palubního portálu. Hovořilo se i o tištěných periodicích Českých drah – Železničáři a ČD pro vás. Magazíny Chorvaty zaujaly a chtějí se jimi inspirovat.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika