Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Cheb se rozloučil s výtopnou

Cheb se rozloučil s výtopnou

12.5.2024

Obměna vozového parku Českých drah podněcuje potřebu další modernizace údržbového zázemí. V případě chebského depa znamená výstavba nové opravárenské haly nutnost rozloučit se s původní severní výtopnou z předminulého století.

Cheb se rozloučil s výtopnou

Půvabná rotunda a její zázemí z roku 1873 dlouhá léta sloužila parním lokomotivám i dieselovému provozu a během poslední akce pro veřejnost zkraje letošního dubna přivítala četnou historickou i současnou techniku, jíž se obdivovala řada návštěvníků. Ještě jednou se tak zažehl oheň v tamější kovárně a zahoukal legendární motorák Hurvínek na točně. V příštích měsících se však již do stavby zakousne stavební technika, aby zde v roce 2025 nalezly zázemí například moderní jednotky InterJet. Více se o tom dočtete v některém z dalších čísel Železničáře. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika