Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Zástupci představenstva Českých drah a Železniční společnosti Slovensko se v úterý 12. července setkali v Praze na pracovním obědě za účelem projednání aktuálních otázek vzájemné kooperace obou národních železničních dopravců.

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Tématy jednání byla spolupráce v oblasti denních a nočních spojů, autovlaků i servisu pro cestující s akcentem na gastronomické služby. Nejvyšší vedení projednávalo také koncept spojů pokračujících ze Slovenska do Budapešti, vyměnilo si zkušenosti z opravárenství a diskutovalo o možnostech užší spolupráce v přeshraniční regionální dopravě. Důležitou součástí schůzky byla také koordinace stanovisek v mezinárodních organizacích CER, OSŽD a UIC.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika