Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

17.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka se může pochlubit novým exponátem. Ve spolupráci s firmou elka 93, s.r.o. byl rekonstruován nákladní vůz řady ZI z roku 1862, který převezlo z někdejšího brněnského depa.

České dráhy zrenovovaly 150 let starý exponát

Podle ředitele Centra historických vozidel Českých drah Miloslava Kothery se vozu dostalo kompletní opravy pojezdu a rekonstrukce skříně včetně výroby a dosazení budky brzdaře. Práce se uskutečnily od května do listopadu loňského roku. Vedení muzea předpokládá, že vůz veřejnosti představí s příchodem nové sezony, omezeně bude nasazován do souprav historických vlaků. V trendu rekonstrukcí železničních skvostů chce CHV dále pokračovat. Co má v plánu, ale zatím říci nechce. Oprava vyšla na necelých 600 tisíc korun, větší část nákladů ale byla kryta dotací z Ministerstva dopravy ČR z programu č. 127 66 Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel v období 2017–2020.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika