Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

17.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka se může pochlubit novým exponátem. Ve spolupráci s firmou elka 93, s.r.o. byl rekonstruován nákladní vůz řady ZI z roku 1862, který převezlo z někdejšího brněnského depa.

České dráhy zrenovovaly 150 let starý exponát

Podle ředitele Centra historických vozidel Českých drah Miloslava Kothery se vozu dostalo kompletní opravy pojezdu a rekonstrukce skříně včetně výroby a dosazení budky brzdaře. Práce se uskutečnily od května do listopadu loňského roku. Vedení muzea předpokládá, že vůz veřejnosti představí s příchodem nové sezony, omezeně bude nasazován do souprav historických vlaků. V trendu rekonstrukcí železničních skvostů chce CHV dále pokračovat. Co má v plánu, ale zatím říci nechce. Oprava vyšla na necelých 600 tisíc korun, větší část nákladů ale byla kryta dotací z Ministerstva dopravy ČR z programu č. 127 66 Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel v období 2017–2020.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika