Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

26.2.2019 – autor: REDAKCE

Národní železniční dopravce v Brně převzal cenu Kalendář roku 2019 v kategorii Vox Populi, ve které zvítězil. U veřejnosti získal s velkým náskokem největší počet hlasů z 32 přihlášených děl.

České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

Realizační tým Českých drah a jejich spolupracovníků na rok 2019 připravil originální kalendář s názvem Velký svět malých železničářů. Podle šéfa realizačního týmu kalendáře a vedoucího oddělení tištěných a internetových periodik ČD Václava Rubeše je primárním cílem obrazů kalendáře přiblížit profese na železnici, jejich vývoj a rozmanitost prostřednictvím konfrontace „těžkého“ technicistního prostředí s dětskou bezprostředností. Tvůrci se pokusili zachytit atmosféru v běžných situacích na železnici v běhu času od 50. let až do současnosti a zdůraznit sounáležitost jednotlivých profesí jako nutnou podmínku fungování celku. Fotografie vznikly v průběhu srpna 2018, z velké části v areálu Muzea ČD Lužná u Rakovníka. Jde o druhý netradiční kalendář národního dopravce. Prvním byl kalendář 2018 s názvem 100 let spolu, který mapoval významné okamžiky republiky na pozadí železnice. 


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.54

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika