Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou pro 1 400 pracovníků. Sestěhování by přineslo roční úsporu v desítkách milionů korun na provozních nákladech.

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

Účastníci dialogu mohou nabídnout stávající komplexy nebo výstavbu nové budovy na pozemcích ČD a jiných subjektů. V současnosti ředitelství ČD sídlí v budově ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody. Podle generálního ředitele ČD Michala Krapince je stávající historická budova nevyhovující a nelze v ní dělat větší stavební zásahy. „Také se zbavíme mnoha nájemních smluv a zbytného majetku. Ročně tak ušetříme na samotném provozu desítky milionů korun,“ dodal. Jako forma výběrového řízení byl zvolen soutěžní dialog, který zajistí nejtransparentnější způsob výběru. V rámci toho byly už vytipovány tři vhodné pozemky v Praze, které se nacházejí u tří hlavních železničních uzlů – hlavního nádraží, nádraží Libeň a nádraží Holešovice. Celková podlažní plocha budovy má činit zhruba 18 100 metrů čtverečních, z čehož 13 164 m2 zaberou kanceláře. Součástí areálu má být i odpovídající počet parkovacích míst.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika